Po vydařeném třetím turnaji 2. místo!!

14.11.2011 17:23

Třetí turnaj hraný v sobotu 12.11. v krásné hale v Čeladné, byl zajímavý hlavně z pohledu,že se zde setkali tři týmy seřazené od 2. do 4. místa průběžné tabulky a jeden tým z chvostu. Hráči Fugy Krnov sahali po plném počtu devíti bodů, které jim utekl až 4 minuty před koncem posledního zápasu.

Sestava: Lukáš Spurný, Jakub Rinke, Martin Stalmach, Petr Malinovský, Petr Kopecký, Lukáš Česlík, Adam Česlík.

1. Zápas

K1 Jeseník - Fugy Krnov 3:4 (3:3)

Tým Fugy Krnov se již v páté minutě ujal vedení a to když si Lukáš Česlík pohrál s brankářem, potom ještě nechal projet obránce jak Martinu Sáblíkovou cílovou čárou a pohodlně zasunul míč do brány 1:0. Ale hráči Jeseníku ač byli v roli papírově slabších, tak tento fakt vůbec nebrali vážně a za 3 minuty to bylo 1:1. V 10. minutě si zahráli bratři Česlíkové klasickou hru "já na brách, brácha na mě", Adam nahrával, Lukáš skóroval 2:1. Poté Jakub Rinke předvedl krásný slalom a bylo to 3:1. Ovšem díky hrubkám v obraně a rozehrávce dovolili hráči Fugy Jeseníku do poločasu srovnat skóre a strany se tak měnili za stavu 3:3. Druhý poločas byl chvílemi nahoru dolu, hráči Fugy se mohli opřít hlavně o spolehlivé zákroky brankáře Lukáše Spurného. Rozhodnutí přišlo když Jakub Rinke předožil balón Petrovi Malinovskému, který napodobil Lukáše Česlíka při první brance a rozhodl zápas. Nejtěžší moment přišel dvacet sekund před koncem, kdy Jeseník zahrával přímý kop ze 7 metrů, naštěstí hráč Jeseníku minul bránu a tak si tým Fugy připsal povinné tři body v turnaji.

K1 Jeseník Fugy Krnov 3:4 (3:3)
Branky: Langer Antonín 2, Bajer Michal - Česlík Lukáš 2, Rinke Jakub, Malinovský Petr

2. Zápas

Fugy Krnov - Globtec Ostrava 8:3 (5:2)

Tento zápas zvládl tým Fugy Krnov především po taktické stránce, kdy zahuštěnou obranou od půlky hřiště nepouštěl hráče Globtecu do výraznějších šancí a sami hráči Fugy vyráželi do smrtících protiútoků, kde se jako největší zabiják ukázal Jakub Rinke, ktery vsítil 4 góly. Za zmínku také stojí přihrávka Adama Česlíka o tyčku přímo na nohu Martina Stalmacha, prý to chtěl. :) Zajímavostí bylo, že za tým Globtecu nastoupil ještě minulý rok prvoligový hráč CCM Jistebník Jaromír Matěj.

Fugy Krnov Globtec 8:3 (5:2)
Branky: Rinke Jakub 4, Stalmach Martin 2, Česlík Lukáš, Malinovský Petr - Šorma Robert, Jaglař Radim, Hájek Jan

3. Zápas

R.T. Hukvaldy - Fugy Krnov  2:2 (0:2)

Zápas, který by se dal nazvat malým finálem tohoto turnaje začali lépe hostí z Krnova, kteří v páté minutě díky dělovému bodlu Petra Malinovského vedli 1:0. První poločas měl vysoké tempo a šlo cítit, že se setkali týmy, které mají momentálně dobrou formu. V 15 minutě se měnilo skóre podruhé a to když po signálu z rohu nahrál Adam Česlík nezjištně na Petra Kopeckého, který lobem překona brankáře, který se mohl snažit sebevíc, ale pohromě v podobě druhého gólu nedokázal zabránit, 0:2. Tak i díky brankářovi Spurnému, který předváděl v bráně nemožné skončil poločas. Ve druhém poločase Hráči Hukvald zatlačili hráče Krnova na jejich polovinu a brankář Spurný se měl co otáčet, aby se skóre nezměnilo. Tento styl hry však dával hráčům Krnova možnost vyrážet do rychlých brejků, které bohužel zůstali nevyužity. S přibývajícím časem byla znát únava Krnova, který tento turnaj odehrál v sedmi hráčích. Asi deset minut před koncem přišla první branka Hukvald, když po chybě v obraně vstřelili domácí míč takřka do prázdné brány. Čtyři minuty před koncem, se míč motal tak dlouho na brankové čáře, až z toho byl gól na 2:2. Na konci zápasu ještě hráči Fugy spálili dvě šance a tak zápas skončil spravedlivou remízou.

Hukvaldy Fugy Krnov 2:2 (0:2)
Branky: Mandičák Jan, Vyvial Miroslav - Malinovský Petr, Kopecký Petr;