Fugy v 8. kole 9 bodů a postup na druhou příčku!!!!

05.02.2012 10:16

V sobotu 04. 02. 2012 proběhl v Ostravě, v tělocvičně na Varenské ulici, již osmý turnaj futsalové krajské soutěže. Tým Fugy Krnov předvedl bojovný kolektivní výkon a zaslouženě si přivezl devět bodů ze tří zápasů, což jej v prozatímní tabulce krajské soutěže vyneslo na 2. místo.

Fugy – K1 Jeseník  4:2

V prvním zápase dopoledního programu se tým Fugy utkal s týme K1 Jeseník a ukázalo se, že v krajské soutěži není lehkých soupeřů. Přestože se tým z Jeseníku nad Odrou nachází ve spodních patrech tabulky, pořádně hráče Fugy potrápil. Soupeři se vydařil vstup do utkání, kdy z prvního útoku krásnou střelou pod břevno otevřel skóre 0:1. Hráči Fugy se tlačili za vyrovnáním a presinkem dostávali soupeře pod tlak. Po několika slibných šancích se prosadil Ondřej Košárek, který pohotově uklidil brankářem vyraženou střelu k tyči – 1:1. Následně pronikl jeden z útočníku soupeře do brankové území krnováků a po kontaktu s obráncem upadl, byl nařízen pokutový kop – 2:1. V druhém poločase tedy měl tým Fugy co napravovat, ale musel se poprat se zataženou obranou Jeseníku. Nakonec překvapila soupeřovu obranu spolupráce Jakuba Rinke a Lukáše Česlíka. Lukáš Česlík si naběhl před brankáře na střílenou přihrávku od poloviny hříště, kterou tečoval do brankáře, balón se odrazil do vzduchu a Česlík pohotově, efektně a efektivně usměrnil míč ze vzduchu do brány – 2:2. Gól Fugy viditelně pomohl a po další kombinaci Jakub Rinke-Lukáš Česlík se tým z Krnova konečně dostal do vedení, když Česlík zakončil ke vzdálenější tyči – 3:2. Soupeř znervózněl, dopustil se chyby a po několika krátkých přihrávkách se míč dostal až k Jakubu Rinke, který zakončoval do prázdné branky – 4:2. Obrana krnováků v čele s brankářem Lukášem Spurným pak již nedopustila další drama a výsledek uhlídala.

Globtec – Fugy  1:7

V dalším zápase narazil krnovský tým na hráče Globtecu, kteří každým rokem patří do horních pater tabulky. Začátek zápasu byl dlouho vyrovnaný. Skóre nakonec otevřel Martin Stalmach, který se neúnavně nabízel po stranách hřiště až se po jednom výpadu neomylně trefil k zadní tyčce protivníkovi branky – 1:0. V poslední minutě prvního poločasu pak Lukáš Česlík po náběhu zopakoval stejné zakončení na zadní tyč – 2:0. Druhý poločas začal tam, kde první skončil, pouze místo Lukáše Česlíka se prosadil jeho bratr Adam. Krnováci po rozehrání druhého poločasu míč soupeři nepůjčili, přihrávkami ho uspali, poté si po křídle naběhl Václav Braun, nezištně přihrál na Adama Česlíka a ten už věděl co s balónem. Pravou nohou si ho připravil a levou z otočky umístil nechytatelně k tyči- 3:0. Tento gól hráče Fugy uklidnil. Ondřej Košárek připravil svou klasickou přihrávkou lehkým obloučkem za obranu další gól pro Jakuba Rinke. Ten si počkal na padající přihrávku a z otočky z voleje v pádu jí umístil kolem vyběhnuvšího brankáře do brány – 4:0. Poté přišel okamžik slávy pro Václava Brauna, který převzal míč na vlastní polovině, přesprintoval obránce a přesně mířenou střelou mezi nohy brankáře rozvlnil síť – 5:0. Šestý gól přidal do rozložené obrany po brejku a kombinaci s Lukášem Česlíkem Jakub Rinke. V celém zápase bojoval společně s obranou Lukáš Spurný boj o čisté konto v kolonce inkasovaných branek a předváděl parádní zákroky i proti střelám z bezprostřední blízkosti. Bohužel soupeři se povedlo po uvolnění a zakončení jeden na jednoho skórovat. Účet zápasu uzavřel Lukáš Česlík po akci Petra Kopeckého, který míč vybojoval a naservíroval mu ho do čisté gólovky.

Fugy – Hukvaldy   6:5

Poslední zápas sliboval nejkvalitnějšího soupeře dne, a to tým Růžových tlapiček z Hukvald, který v předchozích dopoledních zápasech také dvakrát uspěl při skóre 19:3. Byl to zároveň souboj o 2. až 4. místo v tabulce a o to byl souboj pikantnější. Hráči Fugy začali lépe a prosadili se hned při prvním rohovém kopu. Na přihrávku vzduchem od Jakuba Rinke si naběhl Ondřej Košárek a střelou hlavou o zem překvapil soupeřova brankáře 1:0. Hráči Hukvald odpověděli následně zvýšenou aktivitou, která jim přinesla vyrovnání – 1:1. Přetahovaná o každý metr hřiště pokračovala. Týmu Fugy vyšel další roh. Tentokrát se role vyměnili, přihrával Košárek, střílel Rinke výsledek stejný..gól – 2:1. Odpověď Hukvald na sebe nenechala dlouho čekat chvilková nepozornost obrany a střela z bezprostřední blízkosti znamenala vyrovnání 2:2. A to nebylo vše. Hráči Tlapiček se dostali do vedení, když Fugy propadlo v útoku a Hukvaldy vyřešili přečíslení tři na jednoho gólem na 2:3. Poté pomohl přečkat horké chvilky týmu Fugy brankář Spurný. Hráči Hukvald následně chtěli přihrávkami a vířivým pohybem kontrolovat hru. To se jim však zle vymstilo. Kapitán Jakub Rinke vystihl jejich rozehrávku na půlící čáře, proběhl mezi dvěma obránci a obstřelil brankáře srovnáno 3:3. Druhý poločas začínal od začátku. Na začátku druhého poločasu tým opět podržel gólman Spurný, kdy zneškodnil několik podobných střel po zemi k tyči do jeho protipohybu. Bojovnost obou týmů neopadala avšak hráči Fugy eliminovali technickou zdatnost soupeře poctivým pohybem a týmovou hrou. Bojovnost deklaroval Adam Česlík i v útoku, kdy natáhl krok, čímž překvapil soupeřova obránce, obral jej o balón a namířil si to k brance. Zakončil prudkou střelou, kterou brankář neudržel, Václav Braun byl na správném místě ve správný čas a nekompromisně napálil míč do brány – 4:3. Soupeř přitlačil, ale narážel na spolehlivou obranu a v případě, že prošel, tak se nenechal překonat brankář Spurný. A tak přišel další roh, Lukáš Česlík rozehrál a Jakub Rinke zakončil na zadní tyč – 5:3. O chvíli později Jakub Rinke dostal přihrávku do běhu, vystřelil a balón se po odrazu od obránce zatřepal v síti svatyně týmu Hukvald. Avšak soupeř nesložil zbraně. Po jedné z kombinací se mu povedlo snížit na 4:6. Poté ihned přistoupil ke hře bez brankáře. Přihrávkami se stále přibližoval k brance Lukáše Spurného a následně po odražené střele a nepovedeném odkopu obrany snížil na rozdíl jediné branky 5:6. Více se mu však již nepovedlo. Fugy mělo ještě šanci, ale místo střely přes celé hřiště do prázdné branky hráči zvolili kombinaci, do které se vloudila nepřesnost a už se jim nepovedlo zakončit. Vítězství nad druhým týmem tabulky posunulo tým Fugy na jeho místo a ve zbývajících šesti zápasech je tak ještě o co hrát.