Dobrý vstup do nového roku.

09.01.2012 20:15

Aktualizováno

Vydařený vstup do nového roku se povedl futsalistům Fugy Krnov, kteří získalí v 6. kole plný devíti bodový zisk a udrželi se tak v těsném závěsu za čelem tabulky.

Fugy Krnov Stará Ves 4:3 (2:2)
Branky: Česlík Lukáš 2, Stalmach Martin, Česlík Adam - Chvostek Petr, Kohut Lukáš, Dvořák Ondřej; ŽK: Malinovský Petr - Dvořák Ondřej

V prvním zápase tohoto dne se střetl tým Fugy s týmem který mu v prvním kole sebral dva body díky remíze 1:1. Za lepší konec začali tahat od začátku hráči Staré Vsi, kteří na rozdíl od Krnovského týmu dokázali proměňovat své šance a tak se dostali do vedení 2:0. V 18. minutě se nejlépe dokázal v houfu hráčů zorientovat Lukáš Česlík a snížil vedení hostí. 15 sekund před koncem hosté faulovali 12 metrů od své brány a po krásně zahraném signálu se měnily strany za nerozhodného stavu. Ve druhém poločase se nejdříve k odraženému míči dostal Adam Česlík a poprvé v zápase dostal hráče Krnova do vedení. Hostům se po té podařilo srovnat, ale poslední slovo měl Martin Stalmach po milimetrové přihrávce Michala Žitníka a rozhodl o konečném stavu utkání.

Fugy Krnov Olympia Malé Hoštice 5:1 (2:0)
Branky: Česlík Lukáš 2, Malinovský Petr 2, Košárek Ondřej - Klosel Vladan; ŽK: 0 - Vožník Jan, Pisklak Petr

Proti hráčům Olympie se Krnovským hráčům tradičně daří a v tomto zápase tomu nebylo jinak. v prvním poločase se z protiůtoků prosadil Košárek s Malinovským, když pokaždé nahrával Jakub Rinke. Ve druhém poločase Krnovu opět vyšel signálu z přímého kopu a bylo to 3:0. Poté akci 2 na 1 dobře vyřešil Jakub Rinke, který předložil míč jako na zlatém podnose Petru Malinovskému a ten se nemýlil. Hosté dokázali reagovat snížením na 4:1, ale konečnou podobu skóre dal Lukáš Česlík gólem na 5:1.

Tequila Ostrava Fugy Krnov 2:4 (1:2)
Branky: Majkut Vladimír, Bartusek Jakub - Košárek Ondřej, Česlík Lukáš, Malinovský Petr, Česlík Adam; ŽK: Třuslo Pavel- 0

Poslední zápas dne se nesl v režii zavřené obrany hostů, kterou museli hráči hostů dobívat, všemi možnými prostředky. Jako první se po kličce do středu hřiště prosadil nadvakrát Petr Malinovský. Na 2:0 se podařilo probít obranou soupeře Lukáši Česlíkovi. Hosté však do poločasu dokázali snížit a drama bylo na světě. První poločas se přelívali útoky ze strany na stranu a Krnovští díky brankáři Spurnému drželi svůj hubený náskok. Naštěstí Krnovským v 30 minutě vyšel signál z rohu a po menším zmatku před brankou skóroval Ondřej Košárek. Hráči tequily však nesložili zbraně a pět minut před koncem snížili na 3:2 a hned poté sáhli ke hře bez brankáře. Ta jim málem přinesla vytoužené ovoce, ale proti byl brankář Spurný a jeho ukázková robinzonáda, kterou zneškodnil ostrou střelu z osmi metrů. Klid do řad hráčů fugy přinesl Adam Česlík, který lehkým lobem překonal brankáře Ostravských.